Kwas hialuronowy

Z wiekiem skóra traci wiele swoich właściwości, cenne składniki i minerały zanikają i przez to wygląd skóry staje się mniej atrakcyjny. Zanik kolagenu sprawia, że nasza twarz staje się pomarszczona, a skóra traci elastyczność. Stosowanie kremów, często bardzo drogich jest nieskuteczne. Wnikają bowiem one tylko do płytkich warstw skóry, znajdujących się tuż przy naskórku, a jak wiadomo prawdziwy problem tkwi głębiej, w skórze właściwej. Dlatego wydawanie fortuny na bardzo drogie kremy wydaje się być bezsensowne i nieskuteczne. Efektywniejszą metodą walki ze zmarszczkami i skutkami starzenia się skóry jest usuwanie zmarszczek za pomocą wypełnienia kwasem hialuronowym.

przed kwas hialuronowy po

Substancja ta jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Najwięcej jest go w skórze, w zależności od partii ciała występuje w różnych stężeniach. Kwas hialuronowy charakteryzuje ważna właściwość, która polega na wiązaniu wody. Dzięki temu skóra utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Te dobroczynne właściwości wykorzystuje branża farmaceutyczna i kosmetologiczna. Kwas hialuronowy jest wykorzystywany jako główny składnik w produkcji wysokiej jakości środków farmaceutycznych. Należą do nich  między innymi roztwory o właściwościach elastycznych, z których na co dzień korzystają lekarze w chirurgii oczu. Korzystają z nich również ortopedzi, uzupełniając w ten sposób elastyczne połączenia w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Jak już wspomniano naturalny rezerwuar kwasu hialuronowego z wiekiem się wyczerpuje. Cieszący się rosnącą popularnością zabieg wypełnienia zmarszczek opiera się na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, w celu przywrócenia odpowiedniego nawilżenia tkanek skóry. Nawilżenie i gładkość skóry jest wystawiana na próbę np. podczas śmiania się i intensywnej ekspresji twarzy. Mimika bowiem sprawia, że na buzi pojawiają się zmarszczki mimiczne. Aby wygładzić twarz, stosuje się syntetyczny kwas hialuronowy. Taki preparat jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Co więcej przed zabiegiem nie trzeba wykonywać prób uczuleniowych. Zabiegowi nie mogą się poddawać osoby uczulone na działanie kwasu hialuronowego, kobiety w ciąży, karmiące oraz osoby, u których występują różnego rodzaju stany zapalne skóry jak trądzik czy opryszka. Wystrzegać się zabiegu powinny osoby chorujące na choroby o podłoże immunologicznym. Jako efekt uboczny u części pacjentów może wystąpić zaczerwienienie, miejscowe zgrubienia czy świąd, które jednak ustępują w przeciągu kilku godzin bądź dni.

Advertisement
Categories
Links: